Choď na obsah Choď na menu
 


 

 SHANNEN DOHERTY:
Povolanie:     Herečka
Vek:     má 37 rokov
    Skutočné meno:     Shannen Maria Doherty
    Prezývka:     Shando
    Pohlavie:     žena
    Dátum narodenia:     12.Apríla 1971
    Narodená v:     Memphis, Tennessee, USA
    Výška:     163 cm
    Znamenie:     Baran
    Čínske znamenie:     Kanec
rodina- otec Tom, mama Rosa a brat Sean
obľúbené jedlo: fast foody
Auto: Mercedes, Porche

 Škola: L.A. Baptist High school (stredná škola) / Le Lycée Francais (Francuzske lýceum)
Muži:
Brandon Davis, Vince Neil, Jason Priestley (1990-1991), Chris Foufas (1991-1992), Mark Wahlberg (1992), Dean Factor (1993), Judd Nelson (1994), Rob Weiss (1994-1996), Julian McMahon (2001), Jason Pomeranc (2004-sučastnosť)
Zaměstnání: herečka, zpěvačka, režisérka
Manželstvá: Ashley Hamilton (hudobník a herec, 24.9.1993), Rick Salomon (podnikateľ, 25.1.2002)
Rozvody: Ashley Hamilton (?.3.1994), Rick Salomon (2003, anulované)

Narodila sa ako druhé dieťa Rosy a Toma Dohertovcov v štáte Tennessee. Má o päť rokov staršieho brata Seana. V siedmich rokoch sa s rodičmi presťahovala do Los Angeles.

Detstvo

Zrejme už ako malá chcela byť herečkou, pretože už v desiatich rokoch debutovala v seriáli "Father Murphy" postavou Drussily Shannonovej. V škole bola veľmi usilovná žiačka, vždy nosila dobré známky, no bola veľmi samotárska, ako sama povedala, vždy sa radšej hrávala sama, pretože sa viac zabávala, nikdy nevyhľadávala väčšie skupinky. V skupinkách bola len v kostole, keď spievala náboženské piesne a prezradila, že bola v kostole veľmi aktívna. Inak všetok voľný čas strávila s rodičmi, najmä s otcom.

 

Herecké začiatky

Keď mala 11 rokov, túžila podobne ako iné dievčatá v jej veku, hrať v seriáli "Little House on the Praire" s Michaelom Landonom. Nakoniec si ju Michael Landon všimol a zahrala si v pokračovaní seriálu: "Little House: A New Beginning" postavu Jenny Wilderovej. Preslávila ju až úloha v seriáli "Our House", kde hrala s Deidre Hallovou a Wilfordom Brimleyom. Stalo sa tak v roku 1986. Rok predtým sa zahrala vo filme "Girls Just Want To Have Fun" s Helen Hunt a Sarah Jessicou Parker. V roku 1989 si zahrala vo filme "Heathers" s Winonou Rider.

 

Beverly Hills 90210

Prvý veľký úspech prišiel v roku 1990, keď začala hrať ako 19 ročná v teenegerskom seriáli "Beverly Hills 90210" postavu Brendy Walshovej. Zahrala si s Jasonom Priestlym, Lukeom Perrym, či s Tori Spelling. Vďaka bulváru sa čoskoro stala mediálne známou a populárnou herečkou. V seriáli hrala štyri roky, v roku 1994 chcela seriál z neznámych dôvodov opustiť. Niektoré zdroje tvrdia, že Shannen to už nebavilo, a aby prestala hrať, meškala na natáčania, hádala sa so štábom, ba dokonca vraj pred bozkávacími scénami zjedla cibuľu. Štáb to nevydržal a jednoducho ju vyhodili. No napriek tomu ostala populárna a účinkovala vo filmoch "Mallrats", alebo "Almost Dead".

Jej sláva postupne upadala, Shannen neskôr hrala ešte vo filmoch "Gone In The Night", "Sleeping With The Devil"...

 

Čarodejnice CHARMED

Ďalšia úspešná úloha prišla v roku 1998, keď sa opäť stretla s Aaronom Spellingom, ktorý jej ponúkol postavu v mysterióznom seriáli "Charmed"(Čarodejnice).

Keďže príbeh mal byť o troch sestrách čarodejniciach, ktoré bojujú proti démonom a ochraňujú ľudí bez magických síl, Shannen povedala o konkurze na tento serál aj svojej najlepšej kamarátke Holly Marie Combsovej, ktorá nakoniec dostala úlohu Piper. Shannen hrala v seráli tri roky, potom ho zrejme z tých istých dôvodov, ako v Beverly Hills... opustila. Alyssa Milano o tomto hovorí: Pohádala sa s každým, s kým mohla. Zaujímavosťou je, že Shannen v seriáli "Charmed" režírovala tri epizódy: Be Careful What You Witch For, The Good, The Bad and The Cursed a All Hell Breaks Loose.

 

Ďalšie aktivity

Po tejto udalosti sa Shannen opäť začala venovať filmu. Hrala vo filmoch "Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder", "The Rendering (AKA: Portrait of Murder)", "Another Day", "The Battle of Mary Kay" a "Night Light (AKA: View of Terror)".

V roku 2003 sa zúčastnila televíznej šou: "Beverly Hills 90210. The Reunion". Toto stretnutie bolo zamerané predovšetkým na spomienky na seriál Beverly Hills 90210.

Hosťovala v televíznej relácií "Scare Tactics", konkrétne v prvej sérii, a v druhej dokonca moderovala osem epizód, no potom túto show opustila.

V roku 2006 prijala ponuku televízie Oxygen moderovať program "Breaking Up With Shannen Doherty". V tejto relácií Shannen pomáha mladým ľuďom spamätať sa z rozchodu, či ich dať opäť dokopy. Túto reláciu uvádza dodnes.

 

 

Shannen a jej obľúbené

 • hudba- Pink Floyd, Whitney Houston, U2.
 • herci- Meryl Streep, Whoopy Goldberg, Jodie Foster.
 • knihy- Ernest Hemingway: "The sun also rises".
 • farby: modrá a zelená.
 • zvieratá:
  • 7 koní (Louisito, Alberto, Domingo, Picasso, Samourzakan, Aries a Thunder).
  • 3 psi (Elfie, Leroy a Pinky).
 • záľuby- videohry, jazda na koni, tenis.
 • zlozvyky- fajčenie, telefonovanie za volantom, časté pitie kávy, či provokavita

 

Výroky:

 1. "Let me start by saying it wasn't like I walked out one day and said, 'I quit.' It was a very long process of quitting the show. Aaron got as fed up with me as I was with the show, and I think it was because the notoriety was too much. People were hating the character and I couldn't take the abuse that came with that. People couldn't separate me from her and I got sick of people assuming that I was as naughty and bad as Brenda was. It was all very hurtful."
  Cleo Magazine, August 2000
 2. "You know, as far as I'm concerned, whatever they write, um, is so-- it's consisted of so many different lies that it's not even worth justifying it."
 3. "Even when I'm called in for an audition or anything, and even when I have to meet other actors/tresses, or be in front of the camera, I get goosebumps."
 4. "I've been very, very, very happily single since October - I ended my previous relationship, and it thrills me to no end. I'm just sort of hanging out and being a single girl and enjoying the moment. I think to just be a girl and have fun is so incrediblyimportant."
  commenting on the state of her life, February 2005

 

 

 

 

Zaujímavosti

- hovorí sa, že na pľaci zvykne provokovať, háda sa a mešká na natáčania.

- vraj v maskérni strávi aj 5 hodín len kvôli tomu, aby na pľaci vyzerala dokonale.

- režírovala 3 epizódy v Charmed(2x22 - Be Careful What You Wtch For, 3x14 - The Good, The Bad And The Cursed a 3x22 - All Hell Braks Loose).


- má veľmi rada čokoládu. Keď ju zje, strávi vo fitku aj 5 hodín.- jej najobľúbenejšie farby sú modrá a zelená.

- aj keď v Charmed po tretej sérií nehrala, stále jej patrilo 5 %.

- ovláda francúzštinu a španielčinu.

- nemá rada jogurty.

- má sedem koní a troch psov.

- na nose má jazvu.

- doma mala okolo 350 párov topánok, no väčšinu venovala charite. 

 

 • má Crohnovu chorobu
 • je alergická na čokoládu, no miluje Twix,
 • každý deň si mení pokrývku na posteľ,
 • naspievala 3 piesne: Stop, Don´t Be, Does Anybody Hear Me? a So Long,
 • jej najlepšou priateľkou je Holly Marie Combs, no neznáša Alyssu Milano (obe zo seriálu Charmed),
 • je alergická na vlnu,
 • na nose má jazvu,
 • za jednu epizódu v seriáli Charmed dostala 75 000 dolárov,
 • aj napriek tomu, že opustila Charmed, stále jej patrilo 5 %.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.