Choď na obsah Choď na menu
 


Niečo o knihe tieňov


Kniha Tieňov vznikla v roku 1693, keď si ju založila Melinda Warrenová, ktorá si do nej zapisovala rôzne kúzla a lektvary. Po jej smrti ju zdedila jej dcéra Prudence, ktorá ju musela skrývať, kvôli zlým pomerom v danej dobe. Tak ako pribúdali roky, tak aj kniha rástla svojím obsahom. Každá generácia jej zverila svoje poznatky a tak nečudo, že sa stala hlavným cieľom démonov. V súčastnosti knihu vlastnia tri sestri Halliwellové. Kniha sa stala dôležitou súčasťou ich života.


Čo je to nexus?

Obrázok Nexus je obrovská neutrálna magická sila, ktorá sídli pod domom rodiny Halliwellovcov. Podľa toho, kto dom obýva, je Nexus na strane zla alebo dobra, poväčšine je to tá lepšia možnosť-na strane dobra, najmä vďaka trom sestrám Halliwellovým...

Nexus sa nachádza v strede piatich elementov-oheň, voda, zem, kov, drevo. Keď čiarami spojíme tieto elementy, vznikne nám pentagram, uprostred ktorého sa nachádza už náš starý známy dom Halliwellovcov.

Nexus drží v zemi veľmi mocný tieň , ktorý voláme taktiež 'Woogeyman'. Keď je tien oslobodený (napr. zemetrasením) vstúpi do každého, či už je to obyčajný človek, čarodejnica či démon, kto sa dostane do jeho blízkosti, pričom vždy si vyberá čo najneutrálnejšie objekty. Tan, koho ovládne, sa stáva násilník a zabijak. Woogeymana nedokáže zničiť žiadna schopnosť čarodejníc, len jediné kúzlo:

"Som svetlo, mňa neporazíš zlom, tak späť sa vráť, pod zem sa strať, nepodľahne ti tento dom. Choď preč, preč z týchto miest, ja nemám strach , z cesty ťa zniesť."

Toto kúzlo naučila sestry ich stará mama tak, že im ho rozprávala ako súčasť rozprávky pred spaním lebo vedela, že jedného dňa sa Woogeyman znovu oslobodí, i keď ho už raz zahnala. Jediná zo sestier, kto si zaklínadlo zapamätal bola Pheobe, pretože videla, ako jej stará mama ničí Woogeymana.

Woogeyman posadol:

Phoebe Halliwellovú - v časti 01x15, potom ako sa dostal von cez malú trhlinu v pivnici po malom zemetrasení.
Plynára - vstúpil do neho, keď ho sestry zavolali aby sa išiel pozrieť na trhlinu v pivnici.
Profesorku Beth Whittleseyovú - vstúpil do nej, keď ju Phoebe už pod vplyvom Woogeymana zaviedla do pivnice
Lea Wyatta: 7x14 vstúpil doňho lebo sa nevedel rozhodnúč,či buď pre zlo alebo dobro.No a Leo bol neutrálny lebo nema schopnosti

O Nexus malo záujem mnoho démonov, kvôli jeho obrovskej sile, ktorou by mohli zničiť čarodejnice. Najbližšie sa dostal Zankou, ktorého však sestry zničili a tieň zahnali späť

------------------------------------------------------------------------------------

Komu sa podarilo knihu získať


Abraxas
Ako prvému sa to podarilo Abraxasovi, ktorý knihu čítal odzadu a tak oživoval už zničených démonov. Sestry tak vystavil prvej dôležitej skúške, v ktorej si museli pomôcť bez knihy a spoľahnúť sa samé na seba.
Bacarra
Ako druhý v poradí si knihu užíval démon zvaný Baccara. Na pomoc si prizval svoje minulá ja. Podarilo sa mu nožom poraniť Piper a jej krv použil do lektvaru, ktorý vypil a tak sa mohol knihy dotknúť a vziať si ju.Zankou
No a posledný démon, ktorý ju istý čas vlastnil je Zankou. Spočiatku na tom nebol veľmi ružovo, najskôr si zmenil podobu na Piper, no nevyšlo to, potom sa pokúšal násilím ale aj to zlyhalo ale ako sa vraví trpezlivosť ruže prináša na tretí pokus sa mu to podarilo. Pomocou nej zobral sestrám schopnosti a dostal sa do Magickej školy. Jemu však ani tak nešlo o knihu ako o mocnú silu nachádzajúcu sa v pivnici domu. Zankou bol démon, ktorý knihu vlastnil najdlhšie a jej užívaním spôsobil najviac škody.

"komu sa ju podarilo získať"je kopírované z charmedcinemaview.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.